• Medycyna estetyczna / Reumatologia / Interna: ul. Borki 20, Rybnik
  • Rejestracja: +48 693 853 222

Przeszczep włosów

Mikroprzeszczep włosów Regenera Activa©

Czym jest łysienie androgenowe?

Łysienie androgenowe występuje z powodu wrażliwości mieszków włosowych na androgeny. Jest to najczęstsza przyczyna utraty włosów i występuje u 70% mężczyzn i 40% kobiet w pewnym okresie ich życia.

U mężczyzn zwykle wystepuje recesja linii włosów na skroniach (zakola) i łysina na wierzchołku, u kobiet zwykle objawia się w postaci rozproszonego przerzedzenia na szczycie głowy. U mężczyzn często prowadzi do całkowitego wyłysienia. U kobiet raczej nigdy nie dochodzi do wyłysienia.

Badania wykazują, że głównym czynnikiem powodującym łysienie androgenowe jest testosteron a jeszcze bardziej pochodna testosteronu – dihydrotestosteron (DHT). Są to męskie hormony – androgeny, które występują u mężczyzn ale także u kobiet.

Efekty stosowania zabiegu mikroprzeszczepu włosów Regenera Activa

Androgeny odgrywają ważną rolę w rozwoju seksualnym mężczyzn od urodzenia do dojrzewania. Regulują pracę gruczołów łojowych, wzrost apokrynowych włosów oraz libido. Wraz z wiekiem, androgeny stymulują wzrost włosów na twarzy, ale powstrzymują na skroniach i wierzchołku głowy. Stan ten został nazwany „paradoksem androgennym”.

Wracając do dihydrotestosteronu istotną kwestią jest to, że powstaje on przy transformacji testosteronu pod wpływem katalizatora, enzymu 5 reduktaz. 5a reduktaza występuje w gruczołach łojowych przy mieszkach włosowych. Dihydrotestosteron powoduje miniaturyzację mieszków włosowych co w konsekwencji prowadzi do ich spłycenia i ścieńczenia włosów. Krótszy czas życia włosa = szybsze przejście w fazę wypadania. Mężczyźni z łysieniem androgenowym zazwyczaj mają wyższe stężenie 5a reduktazy. Najwyższe stężenie 5a reduktazy występuje na skórze głowy.

Na czym polega terapia Regenera Activa©?

Regenera Activa© jest specjalnie zaprojektowanym systemem wykorzystującym autologiczny przeszczep komórek, którego zastosowanie obejmuje szereg zastosowań w medycynie regeneracyjnej.

Podczas pojedynczej sesji gdzie pacjent jest zarówno dawcą jak i biorcą autologicznego przeszczepu, jesteśmy w stanie stymulować miejsce poddane zabiegowi za pomocą komórek progenitorowych, komórek macierzystych i czynników wzrostu uzyskanych z miejsca pobrania przeszczepu.

Technika ta oparta jest na badaniach klinicznych wykazujących wysoką koncentrację uzyskanych komórek z tkanek stałych. Poprzez skalibrowany proces mechaniczny oraz filtrację jesteśmy w stanie uzyskać wysoką koncentrację komórek progenitorowych i innych elementów prekursorowych, w tym komórek macierzystych. System Regenera Activa© został stworzony do uzyskiwania zawiesiny komórek zdolnej do regeneracji tkanek.

Jak wygląda zabieg Regenera Activa©?

Zabieg Regenera Activa© jest niezwykle prosty i trwa zwykle 20-30 minut.

1. W pierwszym etapie lekarz pobierze niewielki wycinek skóry (od jednej do trzech biopsji o średnicy 2,5mm) z okolicy karku i linii włosów. Jest to obszar, który jest najmniej podatny na łysienie androgenowe. Pobranie tak niewielkiego wycinka skóry pozwala na samoistne zagojenie się miejsca pobrania przeszczepu. Jest to proces zupełnie bezpolesny gdyż lekarz znieczuli miejsce biopsji za pomocą lidokainy.

2. W kolejnym etapie lekarz, za pomocą specjalnego urządzenia wyizoluje z pobranej od Ciebie tkanki komórki progenitorowe, komórki macierzyste i czynniki wzrostu, które mają zdolności regeneracyjne.

3. Tak przygotowana zawiesina zostaje podan w skórę Twojej głowy na zasadzie mezoteraii w okolice Twoich mieszków włosowych aby zainicjować procesy naprawcze.

Ten niezwykle prosty i szybki trzyetapowy zabieg pozwala na zapoczątkowanie procesów regeneracyjnych w owłosionej skórze głowy i pozwoli Ci cieszyć się efektami terapii.