• Medycyna estetyczna / Reumatologia / Interna: ul. Borki 20, Rybnik
  • Rejestracja: +48 693 853 222

Plasma IQ

Plasma IQ

Plasma IQ to urządzenie wyprodukowane we Włoszech, do stosowania w dermatologii, chirurgii plastycznej i medycynie estetycznej. Stanowi inteligentne rozwiązanie do liftingu powiek. Jest generatorem plazmy, która tworzy się między końcówką urządzenia i skórą pacjenta dzięki niewielkiemu łukowi, który w kontrolowany sposób zdolny jest do sublimacji naskórka i obkurczania skóry w miejscu jego działania, co skutkuje uniesieniem skóry.

Zabieg wykonywany jest punktowo bez oddziaływania na otaczające zdrowe tkanki. Podczas zabiegu urządzenie nie jest podłączone do prądu. Takie rozwiązanie pozwala przeprowadzić zabieg u pacjentów, w przypadku których nie są wskazane zabiegi z przepływem prądu.

Zabieg z użyciem plazmy jest:
– mało inwazyjny – polecany dla osób, które nie chcą decydować się na zabieg chirurgiczny,

– precyzyjny – mikrowiązka plazmy działa jedynie w obrębie naskórka bez uszkodzenia skóry,

– daje szybkie efekty – widoczne już po pierwszym zabiegu,

– nie wymaga znieczulenia, odpowiedni dla osób z rozrusznikami serca oraz innych pacjentów, u których zabiegi z zastosowaniem prądu są przeciwwskazane,

– nie wymaga wyłączenia się z codziennych aktywności.

Zastosowanie – niechirurgiczny lifting powiek, odmłodzenie okolicy oczu, usuwanie zmarszczek palacza, usuwanie przebarwień, włókniaków, usuwanie zmarszczek ok.płatka uszu.