• Medycyna estetyczna / Reumatologia / Interna: ul. Borki 20, Rybnik
  • Rejestracja: +48 693 853 222

Lipotransfer tłuszczu

MICRO & NANO FAT – Niechirurgiczna metoda lipo liftingu

Opis usługi

MICRO & NANO FAT technology – to zupełnie nowy wymiar medycyny regeneracyjnej. Jest to innowacyjny proces lipo transferu, który bezpiecznie i skutecznie wypełnia i rewitalizuje skórę, dzięki czemu zapewnia pacjentowi pełną satysfakcję. System MICRO&NANO FAT dr Goisisa jako jedyny pozwala na przeprowadzenie zabiegu lipo transferu oraz wypełniania ubytków skóry stanowiąc tym samym alternatywę dla stabilizowanego kwasu hialuronowego. Dr Goisis opatentował do tego zabiegu nową kaniulę o średnicy 2mm z tępym końcem i sześcioma portami. Główną zaletą tej innowacyjnej kaniuli jest ochrona komórek tłuszczowych przed ich nadmiernym uszkodzeniem oraz krótszy czas pobrania tłuszczu co w efekcie pozwala na szybką i bardziej skuteczną procedurę zabiegu, oraz jego minimalną inwazyjność. Zabiegi wykonywane są w okolicy twarzy, dłoni czy szyi w zależności od wskazań, zapewniają tym samym pacjentom ogromne możliwości poprawy wyglądu i pobudzenia skóry do regeneracji.

Ważne informacje

Po zabiegu pacjent może od razu powrócić do aktywności dokładnie tak jak po zabiegach wypełniania kwasem hialuronowym.

MICRO & NANO FAT to najnowocześniejsze połączenie medycyny regeneracyjnej i wolumetrii. Dzięki wykorzystaniu własnego tłuszczu pacjenta, który jest najbezpieczniejszym możliwym materiałem i minimalizacji procedury zabiegi jest niezwykle bezpieczny i daje niezwykle trwałe rezultaty. MICRO FAT jest najlepszym i najbezpieczniejszym możliwym wypełniaczem, gdyż jest tkanką własną pacjenta. Odpowiednie wykorzystanie obu typów tłuszczu (Micro i Nano Fat) pozwala uzyskać spektakularne rezultaty już po jednym zabiegu, a jego efekty są niezwykle trwałe. Efekty uzyskane dzięki zabiegowi są bardzo naturalne, bez przerysowania. Całość można wykonać nawet w ciągu 30 minut, zabieg nie wymaga żadnego specjalnego przygotowania przez pacjenta, można go uznać za procedurę typowo “lunchową”.

Etapy zabiegu:

Pobranie tkanki tłuszczowej – zabieg polega na pobraniu z okolicy talii niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej za pomocą specjalnej kaniuli opatentowanej przez Dr Goisisa po uprzednim znieczuleniu okolicy. Konstrukcja kaniuli bardzo mocno chroni komórki puszczowe i komórki macierzyste przed ich nadmiernym uszkodzeniem – wpływa to na jakoś pozyskanego materiału i jego potencjał regeneracyjny.

Oczyszczenie tkanki tłuszczowej – Pobrany materiał zostaje następnie oczyszczony i filtrowany w odpowiednio do tego celu zaprojektowanym systemie, aby usunąć z niego erytrocyty oraz płyn znieczulający, które mogłyby redukować finalny efekt zabiegu. Pobrany tłuszcz przetwarzany jest w celu uzyskania NANO FAT – tłuszczu mikronizowanego, gdzie adipocyty (komórki tłuszczowe) są niszczone, a komórki macierzyste są uwalniane.

Podanie oczyszczonej tkanki tłuszczowej – NANO FAT podawany jest tuż pod powierzchnię skóry w celu jej rewitalizacji. Pozostałą część pobranego tłuszczu MICRO FAT można wykorzystać w wolumetrii.

Efekty zabiegu:

NANO FAT – rewitalizacja, odżywienie, rozświetlenie, rewitalizacja i napięcie skóry twarzy.

MICRO FAT – zmniejszenie widoczności bruzd nosowa-wargowych, redukcja oznak zmęczenia w okolicach oczu, wymodelowanie ust i brody, korekta kontur nosa, rewitalizacja dłoni, odmłodzenie okolic szyi i dekoltu.

Wskazania do zabiegu:

Zmarszczki

Brak jędrności skóry

Brak objętości w obrębie twarzy

Wymagający korekty kształt nosa, ust czy brody