• Medycyna estetyczna / Reumatologia / Interna: ul. Borki 20, Rybnik
  • Rejestracja: +48 693 853 222

Hydroksyapatyt wapnia

Modelowanie twarzy crystalys

Modelowanie twarzy z zastosowaniem preparatu wypełniającego Crystalys to nieinwazyjna i bezbolesna metoda wypełniania ubytków tkanek miękkich, umożliwiająca korektę profilu twarzy i odwrócenie zmian wywołanych wiekiem. Podstawowym składnikiem preparatu jest dobrze sprawdzony i przebadany klinicznie hydroksyapatyt wapnia (CaHA), który w implantologii i chirurgii stosowany jest już od przeszło 20 lat. Hydroksyapatyt wapnia to substancja naturalnie występująca w zębach i tkance kostnej człowieka, a więc doskonale tolerowana przez organizm.

W medycynie estetycznej wykorzystuje się innowacyjną kombinację hydroksyapatytu wapnia z substancjami nadającymi mu postać biokompatybilnego, całkowicie biodegradowalnego żelu, zapewniającego natychmiastowy efekt wypełnienia i liftingu. Działanie preparatu jest wielofunkcyjne. Żel umożliwia modelowanie owalu twarzy i stanowi nośnik dla mikrogranulek hydroksyapatytu wapnia, zapewniający ich
równomierną dystrybucję. Hydroksyapatyt wapnia tworzy „rusztowanie” podtrzymujące wzrost fibroblastów, co wspomaga ponadto wytwarzanie przez organizm kolagenu, który w naturalny sposób zwiększa objętość tkanek w wybranych obszarach twarzy. Nowy kolagen stopniowo – w miarę degradacji hydroksyapatytu wapnia – wypełnia przestrzeń w  miejscu wstrzyknięcia preparatu, dzięki czemu efekty zabiegu są bardzo trwałe.

Wskazania do zabiegu modelowania twarzy z użyciem preparatu Crystalys:
– korekta kształtu i konturu twarzy,
– wypełnienie ubytków w obszarach jarzmowych, okolicach podbródka,
– korekta bruzd nosowo-wargowych,
– wypełnienie zapadniętych policzków.

Zabiegom z użyciem preparatu Crystalys nie powinny poddawać się osoby, które:
– przechodzą aktywną fazę chorób autoimmunologicznych i nowotworowych,
– są w ciąży lub karmią piersią,
– mają objawy stanów zapalnych skóry w miejscu planowanego wstrzyknięcia preparatu,
– mają skórę ze skłonnością do występowania blizn przerostowych i bliznowców,
– cierpią na choroby układowe tkanki łącznej,
– mają zaburzenia krzepliwości krwi,
– są w trakcie terapii antybiotykowej,
– w miejscu planowanego wstrzyknięcia mają wypełniacze trwałe, takie jak silikon,
– poddawały się zabiegom z użyciem preparatów zawierających kwas polimlekowy.

Nie wszystkie przeciwwskazania mają charakter bezwzględny, w razie wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem.

Przed zabiegiem:
Zabieg nie wymaga od pacjenta żadnych szczególnych przygotowań. Dobrze jest unikać kąpieli słonecznych i solarium w dniach poprzedzających zabieg. W ciągu tygodnia poprzedzającego zabieg przed nie należy przyjmować niektórych leków przeciwzapalnych i przeciwzakrzepowych (w tym stosowanej powszechnie jako środek przeciwgorączkowy i przeciwbólowy aspiryny i jej odpowiedników, np. polopiryny), a w dniu zabiegu nie spożywać alkoholu. Pacjenci będący w trakcie kuracji dermatologicznych powinni poinformować o tym lekarza w trakcie wywiadu lekarskiego.

Przed zabiegiem lekarz przeprowadza z pacjentem wywiad medyczny, uzupełnia dokumentację i udziela informacji o wszystkich aspektach planowanej procedury medycznej. Następnie w razie potrzeby wykonuje pomiary antropometryczne i dokumentację fotograficzną, po czym w uzgodnieniu z pacjentem planuje zakres zabiegu.

W trakcie zabiegu:
Po opcjonalnym znieczuleniu miejscowym i dezynfekcji skóry w obrębie pola zabiegowego, lekarz wprowadza preparat do tkanki przy pomocy pomocy strzykawki lub ampułkostrzykawki zaopatrzonej w specjalną, bardzo cienką igłę. Następnie delikatnie masując skórę doprowadza do równomiernego rozprowadzenia preparatu pod jej powierzchnią. Zabiegowi towarzyszy niewielki tylko dyskomfort.

Czas trwania zabiegu:
Zależy głównie od wielkości pola zabiegowego i odtwarzanej objętości, zwykle 30-50 minut.

Po zabiegu:
Po zabiegu można prowadzić normalny tryb życia. W miejscu nakłuć może wystąpić zaczerwienienie i niewielki obrzęk skóry, które ustępują zwykle po upływie 1-2 dni.

Medyczne efekty zabiegu:
– stymulacja wytwarzania przez organizm naturalnego kolagenu,
– struktury powstałe z mikrogranulek hydroksyapatytu wapnia ułatwiają akumulację kolagenu.

Estetyczne efekty zabiegu:
Efekt wypełnienia i poprawy rysów twarzy widoczny jest natychmiast. Rezultaty stymulacji odnowy kolagenu w postaci zdrowszego i atrakcyjniejszego wyglądu skóry zaobserwować można po około kilku miesiącach. Efekty zabiegu utrzymują się od 18 do 24 miesięcy.

Rekomendowana liczba zabiegów:
Dla każdego wypełnianego obszaru twarzy jeden zabieg to wszystko, co niezbędne. Po upływie dwóch lat lub po osłabieniu efektów działania preparatu zabieg można powtórzyć.

Ceny terapii depigmentacyjnej z użyciem preparatu Cosmelan:
Ceny zabiegów zależą od ilości wykorzystanego preparatu.