• Medycyna estetyczna / Reumatologia / Interna: ul. Borki 20, Rybnik
  • Rejestracja: +48 693 853 222

Bezbolesne zabiegi laserowe

LightPod Neo

LightPod Neo to nowoczesny laser klasy premium, zapewniający pacjentom zabiegi medyczne i estetyczne wykonywane na najwyższym poziomie. Już od czterech lat jest nagradzany w USA, jako laser dający najlepsze efekty (m.in. Dermascope Awards).

Działanie

Poprzez zastosowanie wyjątkowo wysokiej energii w trakcie krótkiego impulsu, zabiegi wykonywane laserem LightPod Neo są niezwykle efektywne, a przy tym bezbolesne. Możliwość skutecznego zastosowania wiązki laserowej na wszystkie typy skóry, w tym także na skórę opaloną oraz o ciemnej karnacji, to efekt posiadania aż 33 wskazań FDA (amerykańska Agencja Żywności i Leków) – jest to jedyny system laserowy na świecie będący w ich posiadaniu. Dodatkowo podczas wykonywania zabiegów laserem LightPod Neo nie ma konieczności stosowania znieczulenia lub też chłodzenia. Laser waży 11 kg, dzięki czemu jest kompaktowy i lekki oraz łatwo go przenosić i transportować. Aby przygotować się do pracy potrzebuje około 10 sekund, natomiast czas generowania energii to jedynie 650 mikrosekund. Wielkość plamek wynosi 2,5,6 mm, a długość fali – 1064 nm. Jest to laser typu Nd:YAG, o fluencji do 318 J/cm2. Nie wymaga on kosztownej kalibracji.

Zabieg

Sam zabieg jest nieinwazyjny, dzięki czemu pacjenci mogą wrócić od razu do swoich zajęć. Poprzez użycie odpowiedniej ilości krótkich impulsów o wysokiej jakości, już po jednym zabiegu widać świetne efekty które utrzymują się stale. Całość wykonywana jest bez odczucia bólu. Dzieje się tak, gdyż komórki skóry odbierają impulsy bólowe jedynie powyżej 800 mikrosekund, dlatego też nie mają możliwości odebrania bodźca bólowego w tym przypadku. W związku z tym, zabiegi wykonywane laserem LightPod Neo są odpowiednie dla osób bardzo wrażliwych na ból oraz u dzieci, o każdej porze roku.

Zabiegi wykonywane laserem LightPod Neo dedykowane się dla osób cierpiących na:

— łuszczyce,
— trądzik pospolity i różowaty,
— stany zapalne skóry oraz grzybicę paznokci,
— naczyniaki,
— wrzody,
— znamiona,
— zmiany barwnikowe,
— melazmy,
— blizny (np. potrądzikowe, przerostowe, wypukłe czy też zanikowe),
— brodawki wirusowe,
— pajączki,
— przebarwienia starcze i posłoneczne oraz punkty rubinowe.

Laser redukuje zmarszczki, zasinienia i obrzęki wokół oczu, a także rumienie. Skóra po użyciu lasera jest widocznie odmłodzona, a naczynia na twarzy i ciele są zamknięte. Można również usunąć wrastające włosy, wykonać epilację lub też wykonać zabieg anti-aging i fotoodmładzanie.

Standardowe przeciwwskazania

— osoby w ciąży
— osoby z oparzeniami słonecznymi lub skórą podrażnioną w miejscach, które mają podlegać zabiegowi
— osoby źle reagujące wcześniej na inne typy terapii laserowej
— pacjenci ze skłonnością do przebarwień skórnych
— pacjenci zażywający leki uczulające na światło, np. izotretynoinę, powinni skonsultować się z dermatologiem przed zabiegiem
— nie stosować energii laserowej na jakiekolwiek uniesione zmiany pigmentowe, zmiany takie powinny być najpierw sprawdzone przez dermatologa
— pacjenci chorujący na toczeń lubi nne schorzenia skutkujące reakcjami światłoczułymi nie powinni być poddawani zabiegowi
— pacjenci stosujący samoopalacz powinni odczekać, aż zaaplikowana substancja całkowicie zejdzie ze skóry
— pacjenci ze skłonnością do bliznowacenia keloidowego
— jakakolwiek forma makijażu permanentnego wokół oczu, brwi i/lub ust

Opieka pozabiegowa

— Zawsze należy zalecać stosowanie szerokiego spektrum filtrów UVA/UVB (minimum SPF 30) lub fizycznego blokera światła słonecznego, zazwyczaj w formie maści cynkowej.
— Dbanie o higienę i dobrą kondycję skóry jest zdecydowanie zalecane. Synergia stosowanych produktów do pielęgnacji skóry jest istotna i może w dużym stopniu polepszyć końcowy rezultat.
— Zanieczyszczenie krzyżowe jest problematyczne w przypadku niektórych schorzeń, takich jak trądzik lub grzybica paznokci. Należy zrezygnować z płynnego makijażu i lakieru do paznokci. Aplikatory do makijażu powinny być myte. Wszelkie przedmioty mające kontakt z leczonym obszarem powinny być czyszczone. Nie można zapominać o pościeli jako potencjalnym źródle zakażeń dla skóry i paznokci.
— Dla pacjentów walczących z efektami starzenia, zabiegi przypominające powinny być wykonywane w zależności od potrzeb aby utrzymać efekty odmładzające z początkowych serii zabiegowych.
— Pacjenci z ostudą, trądzikiem różowatym, łuszczycą i trądzikiem pospolitym powinni mieć na uwadze, że zabiegi laserowe są jedynie metodą łagodzenia objawów, a nie lekiem na przewlekłą chorobę. Zabieg może usunąć zmiany chorobowe, ale może zaistnieć konieczność jego powtórzenia w przypadku nawrotów choroby.